Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe
Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa, to niezastąpione w przeróżnych pracach elektronarzędzie. Jest wykorzystywana przede wszystkim do wiercenia i wkręcania. Idealnie sprawdzi się podczas skręcania i montowania mebli, remontowania mieszkania czy też zwykłego majsterkowania. Użycie jej przyczyni się nie tylko do skrócenie czasu pracy, ilości wniesionej energii oraz wysiłku, ale także korzystnie wpłynie na jakość i trwałość wykonanej pracy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, oferujemy elektronarzędzia pochodzące od sprawdzonych i renomowanych producentów. Naszym topowym produktem jest wiertarko-wkrętarka Milwaukee.
Wiertarko–wkrętarka akumulatorowa - jaką kupić?
Lżejsza, łatwa w obsłudze, w pełni mobilna - wiertarko-wkrętarka akumulatorowa sprawdza się w pracy profesjonalistów, ale coraz częściej stanowi także wyposażenie domowego warsztatu. Nie wymaga stałego dostępu do źródła zasilania, przez co może być wykorzystywana w trudno dostępnych miejscach. O jej wyborze powinno decydować kilka istotnych czynników, wpływających przede wszystkim na komfort i wydajność pracy. Podpowiadamy, jaką wiertarko-wkrętarkę akumulatorową kupić.
Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe - najważniejsze parametry techniczne
Doskonale nadają się do wkręcania i wykręcania śrub, a także do wiercenia, zwykle w niezbyt twardych materiałach takich jak drewno, metal, tworzywa drewnopochodne czy tworzywa sztuczne. Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe są elastyczne i wygodne - idealnie sprawdzają się podczas pracy na wysokościach, a także na zewnątrz. To niezastąpione elektronarzędzia, które doskonale nadają się do wykonywania różnego rodzaju prac budowlanych, wykończeniowych i montażowych. Wybór odpowiedniego urządzenia to przede wszystkim klucz do komfortowej i bezwysiłkowej pracy. Wkrętarko-wiertarki akumulatorowe różnią się mocą, napięciem, wagą, momentem obrotowym, maksymalną średnicą wkrętów i co za tym idzie - ceną.
Moc wkrętarki akumulatorowej
To jeden z najważniejszych parametrów decydujących o zastosowaniu urządzenia. Do skręcania mebli model o mocy 12 V powinien wystarczyć. W przypadku bardziej zaawansowanych prac i regularnego korzystania z funkcji wiercenia oraz wkręcania najlepszym wyborem okaże się wiertarko-wkrętarka o mocy 18 V.
Moment obrotowy
Parametr ten określany jest w niutonometrach (Nm). Im wyższy moment obrotowy, tym większa siła, którą urządzenie przeznacza na wkręcanie i wiercenie w materiale.
Rodzaj akumulatora
- Akumulatory litowo-jonowe (Li-Ion) - mają dwukrotnie większą pojemność niż baterie NiMH o takiej samej masie i wielkości. Dłużej utrzymują swój ładunek, a to oznacza, że nie wymagają częstego ładowania pomiędzy wykonywaniem kolejnych prac. Akumulatory Li-Ion posiadają zarówno akumulatorowe wkrętarki z niższej półki cenowej, jak i profesjonalne modele wyposażone w funkcję wiercenia z udarem.
Pojemność akumulatora
Od pojemności akumulatora zależy, jak długo będzie można używać wiertarko-wkrętarki po jednym naładowaniu. Parametr ten określany jest w amperogodzinach (Ah).
Maksymalna średnica wiercenia
Parametr ten informuje, jak duże otwory można wywiercić za pomocą urządzenia. Wiertarko-wkrętarki mogą wywiercać otwory o średnicy 20-30 mm w przypadku drewna, a także 10-16 mm w przypadku metalu.
Rodzaj ładowarki
Im ładowarka szybsza, tym oczywiście lepsza. Większość dostępnych na rynku urządzeń jest w stanie ładować akumulator o pojemności 5 Ah przez niecałą godzinę.
Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa - z udarem czy bez?
To pytanie powinny zadać sobie osoby rozważające zakup wiertarko-wkrętarki 18-woltowej. Mniejsze urządzenia również występują z funkcją udaru, ale trzeba przyznać, że w ich przypadku raczej rzadko się ona przydaje. Wersje wiertarek z funkcją udaru są tak naprawdę niewiele droższe od urządzeń pozbawionych tej opcji, ale warto podkreślić, że dołożenie dodatkowego modułu czyni urządzenie cięższym i mniej poręcznym. Wybór powinna więc determinować częstotliwość korzystania z funkcji udaru.
Wyposażenie wkrętarek akumulatorowych
Zanim dokonasz zakupu sprawdź, czy wkrętarko-wiertarka akumulatorowa posiada w zestawie dodatkowe akcesoria, takie jak wiertła i bity, ładowarkę, wymienną baterię czy dodatkowy uchwyt wiertarski - ich obecność wiąże się oczywiście z wyższą ceną, ale niekiedy warto dopłacić i zaopatrzyć się tym samym w naprawdę imponujący komplet narzędziowy.